Notre Dame’ın Kamburu

The Hunchback of Notre Dame
TekPart TekPartTekPart
Hata Bildir ×
Film Bilgileri
3 yıl önce eklendi
Notre Dame’ın Kamburu
8.487 izlenme
Türkçe Altyazılı
IMDb: 7.8
15. Yüzyıl Paris'inde yaşayan bir kukla ustası, Notre Dame kilisesinin çan çalıcısı, kambur ama altın kalpli ve mutsuz Quasimodo'nun hikayesini anlatıyor. Paris'in adaletinden sorumlu katedral onu kiliseye alarak hem dış dünyaya kapatmıştır hem de hizmetçi gibi kullanıyordur. Kasabaya gelen bir çingene topluluğuyla ortalık daha da şenleniyor ve Quasimodo çingene güzeli Esmeralda'ya aşık oluyor.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 4 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

 • Mete DemirayMisafir

  Victor Hugo’nun 1831 yılında yayınlanan ve Fransa’da krallık döneminin karanlık günlerinden kesitler sunan romanı Notre Dame’ın Kamburu evrenselleşmiş ve dünya klasiklerinin başyapıtlardandır.
  20 yy. başlarının büyük oyuncuları Charles Laughton, Maureen O’Hara’nın muhteşem oyunculukları, filmin yönetmeni William Dieterle’nin büyük başarısı ve çok sayıda yardımcı oyuncular, dublör ve halktan insanlarla çevrilmiş olan bu 1939 yapımı filmin daha iyisinin çevrilebileceğini düşünmüyorum…


  3

  0
 • İbrahim ŞinasiMisafir

  Kardeşim bak, bağlaç olan ki ayrı yazılır. Birincisi hatadır, ikincisi gözden kaçmıştır belki, ama insan her seferinde de yanlış yazmaz ki!


  2

  0
 • EzgiMisafir

  Çok teşekkürler. Gina Lolobricida nin bir dans videosundan buraya kadar ulaştım. Esmeralda olarak Mauren Ohara çok iyi oynuyor. Firmanın oynadığı dans sahnesi sanki dahauzatilmiş gereksizce. Filmin tamamını da bulursam izlerim bir de Gına versiyonunu. Yalan dolan o kadar hayatımıza girmiş ki kitabın özetini veren bir sitede sonunda kızı ve giosimo’yu yakarak öldürmüş anlatan…. Harika bir film. Insanların özgürlükleri nasıl.kazandiginin vicdan denen kavramın nasıl gelişmeye başladığının hikayesi aynı zamanda…

  Spoiler içeren alan

  Yorumunuzu bu araya yazın

  0

  0
 • Mücahit AtabeyMisafir

  Çok güzel bir filmdi eski olmasına rağmen,çok beğendim.


  0

  0